PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=288488}

Obiecaj mi!

Zavet
7,1 11 267
ocen
7,1 10 1 11267
5,6 8
ocen krytyków
Obiecaj mi
powrót do forum filmu Obiecaj mi!

rozczarowanie

ocenił(a) film na 5

Najnowszy Kusturica. I niestety to najslabszy ze wszystkich dotychczasowych filmow (choc oczywiscie wciaz ma swoj urok).
Nie mam nic przeciwko temu, ze wciaz kreci filmy w tym samym stylu, jesli faktycznie ma cos jeszcze do powiedzenia w tym temacie. Tak bylo np w zjechanym przez wielu, a dla mnie fantastycznym "Zycie jest cudem". Ale "Zavet" to juz tylko prowincjonalna komedia omylek. Po znakomitym poczatku kiedy poznajemy glownego bohatera (na oko 12letniego chlopca ktory mieszka z dziadkiem na odludziu gdzie nawet szkole zamkneli bo tylko on uczeszczal) nastepuje dosc nudny i chwilami zalosny rozwoj akcji.
Chlopak na prosbe dziadka jedzie do miasta sprzedac krowe za ktora ma kupic obrazek swietego, oraz znalezc sobie zone. Kusturica pojechal z przasnym, rubasznym dowcipem, ktory bardziej pasuje do "Lodow na patyku" niz jego "magicznego" kina. Sikanie, kastracja, seks ze zwierzetami, srednio udane dowcipy z Amerykanow, nierozgarnieci gangsterzy prowadzacy dyskoteke i dom publiczny... moznaby wiele wyliczac.
Dopiero pod koniec znow rezyser potwierdza swoja klase, kiedy w szalonym tempie w rytm zajebistej skocznej muzyki (jesli chodzi o warstwe dzwiekowa to jak zwykle jest bez zastrzezen, choc wciaz zaluje ze posprzeczal sie z Bregovicem) bierzemy udzial w niesamowitej strzelaninie podczas slubu i pogrzebu.
Chwilami czuc ta magie zupelnie jak za dawnych "Underground" czy "Czasu Cyganow". Ale tylko chwilami, dlatego mam nadzieje ze w nastepnym filmie Kusturica zmieni temat (a ze to potrafi swiadczy jego niedawny dokument o Maradonie). Moze dobrze by mu zrobily ponowne wakacje w Arizonie?

ocenił(a) film na 6
-Grail-

Ja się nie rozczarowałem, film do obejrzenia. Po prostu słabszy /najsłabszy/ film Kusturicy . Nawet najlepszym się zdarza... Dla mnie 6/10 za końcówkę i braci.

-Grail-

nie zgadzam się Underground był słabszy ale większość wstydzi się to przyznać żeby nie wzięto ich za mało inteligentnych tak samo jak płyty Pink Floyd Ciemna strona vs Ściana. Wielcy pseudointelektualiści mówią, że Ściana jest słaba i komercyjna a Ciemna strona to artystyczne dzieło otóż tak nie jest Ścianą jest świetną płytą i spokojnie może się podobać bardziej niż Ciemna strona ale żeby być intelektualistą to trzeba powiedzieć, że Ściana to słabizna a Ciemna strona jest super.

Nie przesadzajmy z tym Undergroundem film jak film jest duże lepszych filmów.

markin

a ja sie nie zgodze z Toba na 10che mam ocenionych tylko 4 filmy i jednym z nich jest Underground bo uwazam,ze na to zasluguje.
Co do floydow to masz racje mi tez sie bardziej podoba Sciana od Ciemnej strony ba nawet Animals i Wish You Were Here uwazam za lepsze,.
A ten film jezeli juz idziemy tym tropem to porownalbym do- The Final Cut- )))
pozdrawiam

ocenił(a) film na 8
romanek1971

pozwolicie że się wtrącę - co do "Zavet'u" to jest naprawdę zabawny i z tym najsłabszym filmem Kusturicy to bym nie przesadzał ( daję 8, własnie leciał na TVP1 )
- może stawiamy czasem za wysoko poprzeczkę ze względu na samo nazwisko reżysera ?
osobiście najbardziej lubię stareńki już "Tata na sluzbenom putu" ( tak się składa że mogę oglądać również w oryginale w sensie językowym )

Pink Floyd ( jestem wielbicielem gatunku ) - absolutnie The Wall nie jest słabe i komercyjne ( 2-plytowy concept album ? to totalne zaprzeczenie komercji w muzyce ! )
ale jesli oba głosy powyzej są za Wall-em, to jednak opowiem się za Dark Side .. to jedna z przełomowych płyt, "gigantów" w historii art-rocka.. Za Scianę, fani Pink Floyd
mają pretensje do R. Watersa że to juz prawie jego solowy album ( zupełnie w tą stronę był Final Cut ), że nie dopuscił "do głosu" pozostałych 3 muzyków

ocenił(a) film na 7
markin

Prawda jest taka, że i Ściana i Dark Side są równie dobre, ale inne. Podobnie jest z filmami Kusturicy, chociaż faktycznie najsłabszy wydaje mi się być właśnie Zavet. Ale i tak kocham ten klimat.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones