PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=186870}

Piekło

L'enfer
7,0 1 366
ocen
7,0 10 1 1366
Piekło
powrót do forum filmu Piekło

Kłamliwy plakat

ocenił(a) film na 7

Plakat nachalnie przekonuje, że reżyser jest zdobywcą Oscara, co jest nadużyciem. Ziemia niczyja dostała Oscara w kategorii film nieanglojęzyczny, a nie w kategorii najlepszy reżyser. W tym przypadku Oscara zgarnął producent filmu, a nie jego reżyser.

edgemoon

Mylisz się jego film zdobył Oscara i można tak zareklamować, nie ma w tym żadnego kłamstwa. Jaki producent zgarnął Oskara, nie bredź, film powstał dzięki producentowi, ale głównie to jest zasługa reżysera. Wajda też zdobył Oskary za film nieangielskojęzyczny i pisze się o nim jako o zdobywcy Oscara. Odsyłam do wiki.http://pl.wikipedia.org/wiki/Danis_Tanovi%C4%87

edgemoon

Za długo byłoby pisać na plakacie "reżyser zdobywcy Oscara w kategorii film nieangielskojęzyczny Ziemia niczyja w 2002 roku".

ocenił(a) film na 7
ajron1960

Widzę, że wiesz zbyt mało, aby wdawac się w dalszą polemikę.

edgemoon

śmieszny gość

edgemoon

Tutaj możesz sobie zobaczyć jak Danis Tanovic odbiera Oscara:
https://www.youtube.com/watch?v=4LV1-DYGR5U

Nagrodę za Najlepszy Film Roku odbiera producent, bo reżyseria ma swoją kategorię, natomiast Oscary za filmy nieanglojęzyczne trafiają do reżyserów.

ocenił(a) film na 7
ivaxxavi

Bardzo dziękuję za naukę. Nie wiedziałem o tym. Treśc posta powyższego nieaktualna więc.

ocenił(a) film na 7
ivaxxavi

A jednak się pospieszyłem. Denis Tanovic nigdy nie otrzymał Oscara. Ani za Ziemię Niczyją, ani za żaden inny film. To, że coś sie odbiera, nie znaczy, że coś się dostaje. Dlaczego podajecie niesprawdzone informacje?

edgemoon

śmieszny gość

ocenił(a) film na 7
ajron1960

Znowu trollujesz?

edgemoon

Ja? Dobrzy ludzie próbują Cię oświecić żebyś wybrnął honorowo z durnego wpisu na FW, a po chwili przebłysku (bo wycofałeś się na chwilę ) ponownie wracasz ze swoimi dyrdymałami.
"Nagrodę za Najlepszy Film Roku odbiera producent, bo reżyseria ma swoją kategorię, natomiast Oscary za filmy nieanglojęzyczne trafiają do reżyserów." i to kończy wszelką dyskusję. Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
ajron1960

Wycofałem się na chwilę, bowiem sądziłem, że swoje wypociny opierasz na jakichś faktach. Dałem się nabrac na Twoją pewnośc siebie, która okazała się byc podobna do pewności wróbla, który łbem uderza w szybę. Zweryfikowałem podane przez ciebie dane, które okazały się byc jedynie przekonaniem, a nie ugruntowaną wiedzą. Tu nie chodzi o Twoje poglądy, lecz o dane faktyczne. Jeśli chcesz wrócic do merytorycznej dyskusji podaj źródło, z którego wynika, że Danis Tanovic zdobył Oscara.

edgemoon

"Danis Tanović otrzymał za swój obraz m.in. statuetkę Oscara w kategorii najlepszy film zagraniczny."

http://film.onet.pl/danis-tanovic

ocenił(a) film na 7
ajron1960

Nie podałeś źródła. Źródło nazywa się źródłem, ponieważ jest początkiem. Tak jak rzeka ma swoje jedno, jedyne źródło, tak i fakt ma swoje jedno, pierwotne źródło. Ty zaś opierasz się na jakimś artykuliku, którego autor mógł nie miec wiedzy, mógł byc idiota, albo bardzo mu się spieszyło podczas pisania. Do źródła zamiast powielac niesprawdzone informacje i ploty!
Zaręczam, że nie znajdziesz rzetelnej informacji, jakoby Danis Tanovic otrzymał Oscara. Jedyne co znajdziesz, to fakt, że Danis Tanovic odbierał na swoje ręce Oscara. Tak jak Paweł Pawlikowski odbierał Oscara, ale laureatem tej nagrody nie jest. Sprawdź każdego reżysera zagranicznego filmu nagrodzonego Oscarem i przekonasz się, że żaden nie jest laureatem Oscara. Oscara w tej kategorii otrzymuje bowiem film, a nie jego twórcy.

edgemoon

Ten spór staje się idiotyczny. Ja (i nie tylko) przyjmuję, że skoro jego film zdobył tę nagrodę, jego film , w jego reżyserii to również on, może to być nawet uogólnienie, ale jak ważne przy promocji kolejnego filmu. Nazywanie tego "kłamliwym plakatem" jest mega manipulacją. Film dostaje Oskara, ale ważne jest przede wszystkim kto reżyserował !!!

ocenił(a) film na 7
ajron1960

Ile masz lat żeby tłumaczyc ci co znaczy manipulacja. To właśnie ty manipulujesz faktami, twierdząc, że reżyser filmu nagrodzonego oscarem zdobył oscara osobiście do czego nigdy nie doszło.
Rozumujesz podobnie jak dystrybutor filmu, który zmanipulował fakty pisząc na plakacie nieprawdę. Tylko, że dystrybutor kierował się własnymi korzyściami i dopuścił się manipulacji celowo, a tobie prawdopodobnie brakuje podstaw logiki.

edgemoon

Lecz się chłopie!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones