PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=770045}

Tajemnica Elise

Le Secret d'Elise
7,5 555
ocen
7,5 10 1 555
Tajemnica Elise
powrót do forum serialu Tajemnica Elise

Nie rozumiem w 2015 niemowa wygląda na młodą kobietę, ma romans z tym gościem co chodził do liceum z bratem dziewczynki, która widziała ducha Elise. Skoro denatka w 69 miała 10 lat więc urodziła się w 59, a w 2015 miałaby 56 lat, podobnie jej koleżanka niemowa, która wygląda na 35. Tak samo mąż tej w ciąży skoro w 86 chodził do LO, a niemowa musiałaby być już koło 30stki, a wyglądają na rownolatkow. Wtf

valesca

Też na to zwróciłam uwagę. Wzięli zdecydowanie za młode osoby do tych ról. Ale w 86 ona miała 24, a nie 30, ale i tak nawet na tyle nie wyglądała.

Lily303

Ale sprawdziłam i ta aktorka ma na prawdę 55 lat, a niemowa powinna wtedy mieć 53, więc się zgadza

ocenił(a) serial na 7
valesca

Też tak myślę. Zamiast 2015 powinno być 2005 maksymalnie. Zdecydowanie coś nie gra z chronolologią.

cooler9999

to prawda z tymi datami to trochę przesadzili - Janis w 2015 powinien mieć przynajmniej 45 - a na tyle nie wygląda

ocenił(a) serial na 7
valesca

W pełni się zgadzam ze wszystkim co napisano powyżej. Co więcej jest jeszcze więcej kwiatków.
W 1986 roku jak ten Yanis z koleszką odrestaurowują płotek i podniecają się właśnie do tej niemej dziewczyny to wyraźnie jest mowa, że ona ma 24 lata. Od 1969 do 1986 mija 17 lat więc 10 + 17 powinno być 27. A poza tym jak się chodzi do liceum nawet we Francji to się ma przeciętnie kilkanaście lat, szczególnie ten syn ówczesnych lokatorów domu wygląda na siusiaczka. @:-) Możemy więc założyć, że obaj mają około 17 lat (i tak też wyglądają). Bardzo wątpię żeby dziewczyna nawet jeśli miała 24 nie 27 lat zadawała się, a co więcej zakochiwała w takich szczylkach @:-).
Kolejna wtopa to ta matka zabitej dziewczynki w roku 2015. Od 1969 do 2015 mija 46 lat. Możemy założyć, że w 1969 roku musiała mieć około 30 lat (mając dziesięcioletnią córkę). Więc w roku 2015 powinna mieć około 75 lat! Ani nie wygląda na tyle, ani ta aktorka nie miała w 2015 roku około 75 tylko dokładnie 65 lat. W tym wieku 10 lat robi już szaloną różnicę! Choćby za żwawa jest w tym filmie jak na około 75 lat - wiek robi swoje.
Ale jak już wspomniano najbardziej razi ten Yanis w 2015 roku. Ma żonę wyglądającą na około 30 lat, sam wygląda potwornie gówniarzowato (na tyle, że nie znając wieku aktorów dał bym sobie rękę uciąć, że żona jest od niego starsza), a podnieca się do pięćdziesięciokilkuletniej baby @:-) (bez obrazy, podkreślam tylko jak razi wizualnie ta różnica wieku w powiązaniu z prostą matematyką @:-) ).
Poza tym, że jednak całość jest dosyć ciekawa i intrygująca to jednak patrząc z boku bardzo naiwna i grubymi nićmi szyta. W całej tej miejscowości w zasadzie mieszka tylko kilka osób bez znaczenia na prezentowany okres, wiele z tych postaci koegzystuje w całkowitej próżni (czyli są tak płaskimi postaciami jak tylko to możliwe - nie wiadomo w zasadzie kim są, co robią żeby nie umrzeć z głodu @:-) ), mimo że miejscowość niewielka to w zasadzie mało kto wie cokolwiek o innych mieszkańcach, a co razi również bardzo to to, że mimo iż znaczna część obsady koegzystuje w co najmniej dwóch lokacjach czasowych to się tak zachowują często jakby "urodzili się wczoraj", a co najmniej pojawili się znikąd w danej lokacji (szczególnie jeśli chodzi o relacje typu "przyszłość" w stosunku do "przeszłości". No niesamowite jest, że w zasadzie w 1986 roku nikt za bardzo nie kojarzy co się wydarzyło ledwo 17 lat wcześniej, a taka sprawa musiała się odbić szerokim echem nie tylko po najbliższej okolicy skoro opisywano ten przypadek w gazetach. Albo to, ze nawet w 2015 roku ci sami ludzie co w 1986 nadal wykazują kompletną ignorancję w sprawie, która wydarzyła się w 1969 mimo, że już wtedy mieli dość szeroko pojętą styczność z zagadnieniem. Szczególnie chodzi mi o Yanisa i ewentualnie jego kumpla. W końcu już ojciec kumpla dotarł do prawdy w tym 1986 roku i ją "rozpowszechnił", a Yanis w 2015 zachowuje się jakby w ogóle nie wiedział w jakiej rzeczywistości żyje i w jakim domu obecnie mieszka. No i generalnie w dużej mierze to wygląda jakby w każdej lokalizacji czasowej poza głównymi bohaterami cała poprzednia ludność została wyeksterminowana @:-), a miejscowość ponownie zasiedlona zupełnie nowymi indywiduami @:-). jedni wyemigrowali do USA po klęsce kartoflanego głodu @:-), a drudzy za robotą do Wielkiej Brytanii jeszcze przed brexit'em @:-) Cała okolica wiedziałaby co się wydarzyło w 1969 jak i 1986 roku i nie sposób, żeby to wcześniej czy później nie kropnęło wyalienowanych nowych-starych mieszkańców @:-)
Wiadomo, chodzi o zachowanie tajemnicy dla widza do samego końca tylko tak jak to jest przedstawiane to jest to dla mnie mało realistyczne, to budzenie się z ręką w nocniku za każdym razem @:-).

gandalfszalony

co Wy z tym wiekiem... wlasnie im czlowiek starszy tym mniej widac roznice ok 10 lat. a znam mnostwo osob w wieku 75 lat i sa to osoby pelne zycia i wigoru.... to nie musi byc pokolenie mojej babci ktora pracowala w polu i zycie ja wyniszczylo... lecz to kobieta ktora nie pracowala fizycznie i dbajaca o swoj wyglad no i oczywiscie jeszcze jest cos takiego jak geny.
Poza tym jesli chodzi o aktorow to czesto sa odmlodzani czy postarzani do roli i nie szuka sie aktorow, ktorzy maja idealnie tyle lat co w filmie... zdarzaly sie filmy ze 25 letnia kobieta grala nastolatke i odwrotnie.

gandalfszalony

i mnie absolutnie nie razi ta roznica wieku, to juz mlody chlopak nie moze sie zakochac w starszej dziewczynie? i odwrotnie?

bez przesady.... co ma wiek z tym wspolnego....

valesca

hmm ja mam 35 lat i dla mnie ta kobieta wyglada na 50. widac troszeczke botoksu i tyle. ale i tak widac jej wiek bardzo dojrzaly, a 35 lat to wiek naprawde jeszcze bardzo mlody....hmmm

ocenił(a) serial na 6
valesca

No właśnie, bardzo drażniła ta różnica wieku

valesca

Też mnie to drażniło ;) Ale ogólnie serial całkiem spoko. Takie pomieszanie gatunków.

valesca

że niemowa w 2015 wygląda na 35 lat? to Ty chyba 35-latki nie widziałaś :P niemowa w 2015 to stara baba, a co najwyżej jej adoratorzy wyglądają na 35 lat.

Bzium_3

No ja mam 31 dobra może przesadziłam :D Ale i tak mi nie pasuje chronologia i wiek w tym serialu :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones